Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
piątek, 28 kwietnia 2017
małyR skończył już 19 lat

Na 18 Radzia

Tak ku pamięci = na ubiegłoroczną Osiemnastkę Siostrzeńca.

poniedziałek, 24 września 2012
nowa lodówka

Lodówka Zanussi, która od czerwca 1994 przebywała u nas w domu zakończyła swój żywot w minioną niedzielę, wydając ostatnie tchnienie. Już w środę ta "Osiemnastka" miała jakieś problemy z właściwą pracą i regularnym włączaniem się. Jakoś jednak dotrwaliśmy wspólnie do końca. Jej miejsce zastąpił Mastercook LCPS-818X (zakupiony w Realu).

wtorek, 13 września 2011
osiemnaście lat Szczypiorka

Dziś rano o 4:30 mój Syn skończył osiemnaście lat. Oficjalna impreza była w minioną sobotę. Dzisiaj jeszcze raz powtarzamy szczere życzenia, wymieniamy uściski i przesyłamy buziaki. Wszystkiego najlepszego Szczypiorku!

Tort na Osiemnastkę

środa, 03 października 2007
osiemnastka Dziuni - kulminacja

Dziunia ma 18 latOsiemnaście lat temu, dnia 03 października 1989 roku o godzinie 17.15, urodziła się Dziunia. Dziś obchodzimy wreszcie osiemnastą rocznicę tamtego zdarzenia. Sama Dziunia przechodzi przez próg pełnoletności i wstępuje do świata ludzi dorosłych. Cały A-Team składa jej najgorętsze życzenia. Przede wszystkim, aby spotykała na swej drodze życia ludzi mądrych, rozważnych i bliskich drugiemu człowiekowi. Żeby omijali ją pomyleńcy i popaprańcy, ludzie improwizujący i nastawieni tylko konsupcyjnie.  Życzymy jej, by była zawsze wesoła i radosna - nie miała żadnych trosk i zmartwień. Łączymy całusy i ściskamy mocno.

niedziela, 30 września 2007
Osiemnastka Dziuni część 2

Chociaż to jeszcze 3 dni do rzeczywistych urodzin Dziuni, to już wczoraj odbyła się uroczystość z tej okazji. Obecni byli: Chrzestni, Babcia Helpomene, Szczypior, Mysz i ja. Ugięty stół od potraw. Mysz jak zwykle przesadziła z ilością wędlin, sałatek, śledzi, serów i przystawek. Na początek Dziunia zdmuchnęła symboliczną świeczkę na torcie, był szampan i "Sto lat".

Potem na stół wjechały golonki, de volej"e, ziemniaki świeżo wykopane w ogródku z cebulą i czosnkiem zasmażone w piekarniku po irlandzku wg przepisu Iwonki, ryż z kurczakiem, buraczki zasmażane, buraczki z papryką, papryczka, surówka z kapusty, surówka z kapusty II, ogórki "przykurcze", sosy różnej maści i smaku. Do tego Cytrynówka, wino czerwone, Coca Cola, Tonic, soki pomarańczowy i jabłkowy, kawa i herbata.

Goście niestety słabo jedli. W zasadzie wszystko zostało na stole. Najsmaczniejszy i najwspanialszy był jednak tort, sprowadzony jak zawsze z pewnego i zaufanego miejsca: Cukiernia w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Słowackiego 128, telefon 0446468431. Bardzo smaczne wędliny kupione u Grota na Czerwonym Ryneczku.

 
1 , 2 , 3
Archiwum