Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
środa, 20 lutego 2013
warszawska zsyłka

Zesłany zostałem do Warszawy, do Centrali! Żeby Szanownemu Państwu dobrze zrobić, knoty usunąć i posprzątać. Lata całe tkwiło towarzystwo wśród zaniedbań i bałaganu. W końcu musiał ktoś przyjechać, by naprawić błędy i pędzącą lokomotywę z wyposażeniem na właściwy tor skierować. Dzień w dzień od wtorku o 4:45 na nogi i dawaj naprzód - jak biały murzyn - na ratunek warszawskiemu bałaganowi jechać! Tam sami mędrcy i wysoce kształceni ludzie - nikt prostackiej roboty nie godzien! Ot co!

niedziela, 24 października 2010
doświadczenie zawodowe

poniedziałek, 22 grudnia 2008
nie zamierzam umrzeć

Napisałem swego czasu obszernego maila do big-bossa niemieckiej fabryki azbestu, w której to pracowałem w ramach zakładu pobudowanego w Polsce w specjalnej strefie ekonomicznej. Zawarłem w nim informacje o mojej misji w fabryce i o tym, że nie zamierzam umrzeć dwadzieścia lat wcześniej, tylko z tego powodu, że w Polsce jest bezrobocie i Polacy stali się białymi murzynami Europy. Praca - pomimo, że była w Polsce to jednak u Niemca - trwała po dwanaście, czternaście godzin dziennie w ramach jednego etatu. Pieniądz nie był najgorszy, ale stres niesamowity i permanentnie nikt z kierownictwa nie był zadowolony. Pomyślałem sobie, że zbawię jakąś gastkę ludzi i 17 marca 2006 roku napisałem maila. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że moja wiadomość pocztowa została w dniu 19 grudnia 2008 roku usunięta bez przeczytania. Dwa i pół roku wahano się, czy otworzyć maila i przeczytać jego treść. Nie zdecydowano się!. Sprawy Polaków są niemieckim wyzyskiwaczom obojętne.

poniedziałek, 16 czerwca 2008
umowa na czas nieokreślony
Po trudnym okresie mojego totalnego bezrobocia dzisiaj miałem wielki dzień - podpisałem umowę na czas nieokreślony. Jestem very happy, ale żeby tak się stało musiało minąc dokładnie 366 dni, czyli pełny rok. 16 czerwca 2007 był moim ostatnim dniem zatrudnienia w Fabryce Słuch.
poniedziałek, 05 maja 2008
kosmici są wsród nas

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Archiwum