Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
piątek, 29 września 2017
End of Eng

Wiosną 2017 zdecydowaliśmy o modernizacji łazienki w bazie poligonu doświadczalnego 3M. Już w kwietniu 2017 podczas likwidacji komórki nr 3 (technicznej) wywiozłem pełną przyczepę rzeczy, które leżały tam od niepamiętnych czasów jako mające "się przydać" w bliżej nieokreślonej przyszłości. Po zlikwidowaniu półek i regalików, wywiezieniu starej (działającej) pralki, niezliczonej ilości ubrań, płaszczy przeciwdeszczowych, butów, puszek, pojemniczków, skrzyneczek, itd. miałem do dyspozycji pomieszczenie o wymiarach 2,5 x 1,6. Jego lokalizacja za ścianą dotychczasowej łazienki okazała się doskonała, bo po jej rozebraniu powstało nawet niemałe lokum. Wprawdzie z klitki o wymiarach 2,5 x 1,5 powstała kiszka 5 x 1,5, ale miejsca będzie więcej. Przede wszystkim zamontuję narożną wannę o wymiarach 1,7 x 1,2 = będzie można swobodnie zanurzyć ciało. Będzie nowe okno, podłoga z ogrzewaniem elektrycznym, led'owe oświetlenie i rząd szafek przykrytych blacikiem. Kupię nową pralkę. Ściany mają konstrukcję drewnianą, z zewnątrz podwójne deskowanie, 15cm ocieplenia [wełna mineralna & styropian], płyta OSB, kartongips. W najbliższym czasie wspólnie z Romanem jedziemy kłaść kafelki na ściany i podłogę. Będzie montaż urządzeń.

czwartek, 07 września 2017
sezon grzewczy 2017/2018

W tym roku niezwykle wcześnie, bo już 06 września zainaugurowałem sezon grzewczy 2017/2018. Od kilku dni pada deszcz, zrobiło się chłodno. Nie ma co czekać, trzeba palić. Pierwsze rozpalenie było jakieś trudne: z niewiadomego powodu nie chciało złapać cugu - zadymiła się cała kotłownia. Otworzyłem szeroko okno, żeby mogło się wywietrzyć. Zapas paliwa (drewno i mielonka) wystarczający na dłuższy czas. [Wczoraj kupiłem także w Castoramie nową piłę łańcuchową, bo McGulloch nie chce właściwie smarować łańcucha = muszę dać ją do remontu.]

poniedziałek, 28 sierpnia 2017
wakacyjne eskapady Bałtyk 2017

zestawienie Bałtyk 2017

W te wakacje byliśmy bardzo aktywni ruchowo. Mało łaziliśmy po plaży, a to dlatego, że wiał od morza bardzo silny, zimny wiatr. Siłą rzeczy dużo czasu spędziliśmy na lądzie

14:22, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
U Macieja w Rowach

W czasie pobytu nad morzem nie sposób obejść się bez ryby. W ubiegłym roku testowaliśmy dorsza w różnych nadmorskich miejscach. Poznaliśmy także nieznany dotąd smak tatara z łososia. Najlepszy był we Władysławowie przy ul. Portowej. W Rowach 2017 polecamy smażalnię "U Macieja", gdzie gościliśmy trzykrotnie. Pierwszy raz niejako zwiadowczo weszliśmy na tatara z łososia. Bardzo smaczny, choć bez żółtka. Bardzo smaczne dodatki i co najważniejsze: świeże. Kilka dni później w tym samym miejscu zamówiliśmy dorsza z frytkami i bukietem surówek. Wielkie porcje, rybka świeża, frytki prosto z oleju. Bardzo nam smakowało.

dorsz w Smażalni "U Macieja" w Rowach

Już pod koniec pobytu poszliśmy tam raz jeszcze. Tym razem był: tatar z łososia, dorsz na słodko i śledź po kaszubsku (octny). Pychotne!!!. Myszy tak bardzo smakowało, że musiałem poprosić o kolejną porcję.

zimne rybne przekąski "U Macieja" w Rowach

Wprawdzie to tylko smażalnia samoobsługowa, ale kuchnia wyśmienita. Polecamy gorąco.

14:09, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 sierpnia 2017
święto Hani

święto Hani

Dziś i wczoraj święto Hani.

18:59, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Archiwum