Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
poniedziałek, 25 grudnia 2017
na zmywaku, co by święta warte kłaku

Co kilka lat dni kalendarza układają się w sposób szczególny. Tegoroczne Boże Narodzenie to 4 dni wolne bez żadnych urlopów i kombinacji. Sylwester i Nowy Rok to kolejne 3 dni wolne. Święto Trzech Króli 2018 przypada w sobotę, więc będzie dodatkowy wolny dzień. Już w piątek (22 grudnia 2017) bardzo czuło się święta: dzień w pracy taki jakiś jałowy, rano podwójna kawa z mlekiem, a potem nudy przy biurku. Około 12:40 wszystko było już jasne – pracujemy do 13stej, wygaszamy w piecach i do domciu. No i super, Mysz też wraca z pracy, zjadamy przygotowany na prędce obiad (ziemniory, mizeria i jajo sadzone) i zabieramy się za planowanie prac i układanie harmonogramu na następny dzień. Sobotę 23 grudnia rozpoczynamy koktajlem owocowo – warzywnym i kawą z mlekiem. Zjadam także małą kanapkę z dżemikiem śliwkowym i jedziemy do Helpomene, żeby życzyć jej „wesołych świąt”. Wracamy od niej spod Pabianic około południa. Mamy w planach jeszcze Kurczaki, ale zbyt mocno leje deszcz, więc wracamy do domu i bierzemy się za pracę. Wigilia u Dziuni I Bennego. W I Dzień przyjeżdża do nas Szczypior z Dorotką, a w II Dzień Świąt jedziemy do Dorotki i Szczypiorka. Pracy nie powinno być dużo, a jednak: mamy długą listę czynności do wykonania.  Moje główne zadanie na 23 grudnia to pokrojenie warzyw do sałatki, ale dużo czasu spędzam też na zmywaku, obieram warzywa i wykonuję inne prace pomocnicze w kuchni i w noszeniu różnych rzeczy do i z spiżarni w piwnicy. cdn...

23:47, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 grudnia 2017
xylonytowe choinki

choinka 2015 choinka 2016 Choinka 2017

15:24, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 grudnia 2017
bardzo świątecznie

Wczoraj (10-12-2017) mieliśmy w Aligatorni dzień pierogowo - choinkowy. Czwartkowy farsz z kiszonej kapusty, grzybów suszonych i smażonej cebuli przegryzł się z solą i pieprzem. Prawie cały został wykorzystany do zrobienia 108 pierogów. W klasyfikacji generalnej prowadzonej od lat kilkunastu jest to jeden z najgorszych wyników, ale jesteśmy szczęśliwi, bo pierogi są smaczne. Tradycyjnie już zawijanie pierogów umilał nam grzaniec Christkindl Glühwein (z Lidla).

W tym samym czasie, kiedy w kuchni trwały prace pierogowe, Mysz i malutka Myszka ubierały choinkę. Wprawdzie bombki to nie piłki - co się okazało po sprawdzeniu, gdy jedna rzucona bombka rozpadła się na tysiąc cząstek, ale udało się! Mała Myszka podawała bombki z kartoników, a duża wieszała je na choince. Efekt prac jest taki:

Choinka 2017

15:58, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
koncepcja poprawy ruchu drogowego

Nowa koncepcja poprawy ruchu drogowego polega na właściwym przekazie informacji o nim. Tak więc w miastach nie ma korków, są tylko przestoje na dwie - trzy fazy świateł. Taka sytuacja, a jak inaczej brzmi!

15:47, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017
unikajcie DHL

Paczka o wadze 1,8 kg z Warszawy do Łodzi (135km. jakby ktoś nie wiedział) wysłana 28 listopada 2017 już po 6 dniach została dostarczona do adresata. To jest normalnie rewelacja i niewyobrażalna szybkość (ok. 1 km/h). W tym czasie napisałem kilka maili i straciłem kilka godzin przy próbie połączenia z biurem obsługi klienta DHL. Rozmowa z konsultantem DHL nie jest możliwa, choć połączenie z infolinią następuje natychmiast. Jest to tak samo wnerwiająca firma kurierska jak k-ex. W obu nie da się porozmawiać z żywym człowiekiem, a więc nie ma też możliwości nabycia jakichkolwiek informacji. Unikajcie DHL!!!

unikajcie DHL

ps. Już kiedyś alarmowałem w podobnej sprawie za przyczynkiem DHL

15:11, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Archiwum