Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
poniedziałek, 23 stycznia 2017
problemy wpłatomatów Credit Agricole

Prawie dwa dni spore problemy miał Credit Agricole. Już po 27 godzinach od dokonania wpłaty we wpłatomacie Credit Agricole pieniądze pojawiły się na koncie. No to niezłą czkawkę miała sieć wpłatomatów tegoż banku. Przerażające to jest oczywiście, zwłaszcza w dobie wszechobecnej elektroniki. W sumie wszystko może się zdarzyć, ale są przecież na tę okoliczność takie miejsca w Internecie, gdzie można o tym wspomnieć – zakomunikować. Brak takiej informacji powoduje, że klienci tracą zaufanie i niepotrzebnie lękają się o swoje pieniądze. Nawet zwróciłem się FB z zapytaniem czy z online wszystko w porządku, ale moderator profilu Credit Agricole udzielił mi standardowych odpowiedzi (pierwsza z listy na FAQ nr 23 i druga o numerku 76). Po zalogowaniu się do e-banku CA napisałem szyfrowaną wiadomość do obsługi klienta z zapytaniem o los pieniędzy – brak jakiejkolwiek reakcji. Zadzwoniłem do macierzystego Oddziału – nie załatwiają takich spraw przez telefon, bo nie mogą zidentyfikować klienta. Dobrze – mówię - podam Pani moje nazwisko i imię, mój numer telefonu jest w dokumentach w Oddziale. Proszę do mnie zadzwonić. Nie dzwonią do klientów – tak mi powiedziała Opiekunka Klienta. Ciekawe! Przynajmniej raz w miesiącu dzwonią z ofertą kredytu albo inwestowania środków w lokaty i wtedy potrafią mnie zidentyfikować. Ocena Credit Agricole za ostatni wybryk – niedostateczna z dwoma. To istna żenada i wstyd.

15:39, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 stycznia 2017
tankowanie za tą samą kasę

Niegdyś krążyła sobie taka anegdotka, w której jakiś tam milicjant twierdził, że rosnące ceny paliwa go nie interesują, bo on zawsze tankuje za 50 złotych. No i super!

200 zł 09 gr

Ja tankuję przeważnie za 200 złotych, ale ceny paliwa jak najbardziej mnie interesują. W ciągu jednego grudniowego tygodnia za te same pieniądze można było kupić jeden litr oleju napędowego mniej.

18:37, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
3386,37 km

No niestety! Plan 4k niezrealizowany. Zabrakło czasu, dni wolnych i koncepcji wyjazdowych. Przez cały rok 2016 przejechałem 3.386,37 km.

niezrealizowany plan 4k w roku 2016

środa, 28 grudnia 2016
zajęcia w sektorze zewnętrznym

Mam tylko 7 minut, żeby coś naskrobać. Dni grudniowe są bardzo krótkie. Już jest ciemno. Na szczęście od Wigilii dnia deczko przybywa codziennie. Znacząca zmiana będzie dopiero pod koniec lutego, czyli za dwa miesiące. Jakoś trzeba to przeleniuchować. Na 03 stycznia 2017 zamówiłem kontener na gruz ca. 3m3. No to w Trzech Króli będziemy mieli w Aligatorni zajęcia w sektorze zewnętrznym = wszystko z dwóch łazienek musi zostać załadowane do pojemnika. Mało tego nie jest. W piątek, zaraz po pracy jedziemy z futrzakami na nasz poligon doświadczalny. Powitamy Nowy Rok 2017, a i kotom nie będzie taki strach u dupci, bo na wsi nikt z niczego nie strzela. Styczeń jakoś przeleci i jedziemy do Montenero k. Białki Tatrzańskiej. Tam - mam nadzieję - będzie śnieg, którego po raz kolejny nie było na Boże Narodzenie. Na marginesie: pod choinkę dostałem kompresor samochodowy 230/12 V i lampkę na czoło.

czwartek, 08 grudnia 2016
zmiany w kalendarzu

Doczekaliśmy się zmian w kalendarzu. Długo utrzymywany porządek został w jednej chwili zburzony. Teraz Dzień Kobiet będziemy mieli 8 Grudnia (a dziewczyny chętnie podpisują się również pod 8 Marcem, a nawet nic by się nie stało, gdyby jeszcze jeden Dzień Kobiet był 8 Czerwca).

Dzień Kobiet

Wszystko stąd, że obiecałem Myszy (właśnie na Dzień Kobiet) nową krajalnicę. Urządzenie przywiozło dziś DPD!!! Sprawa jest prosta: nastąpiły nieodwracalne zmiany w kalendarzu gregoriańskim. Wszystko za sprawą kobiecego "Daj!" [pierwsze słowo każdej niewiasty, które potrafi wypowiedzieć :)].

PS. Gdzie się podziały te dobre czasy, kiedy to na Dzień Kobiet kupowałem sobie np. spawarkę?

13:49, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 512
Archiwum