Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
sobota, 15 września 2018
wstrętny FIP

Niedobrze zakończyła się apatia Fionki. Ona była po prostu chora. My dopatrywaliśmy się tęsknoty za dziećmi, które wyjechały do Chorwacji i wszelakich innych powodów, a Ona była chora. Weterynarz rozpoznał u niej FIP - nieuleczalne zapalenie otrzewnej - śmiertelna choroba wirusowa kotów. Wywołana jest przez mutację niegroźnego jelitowego koronawirusa kotów FECV. Koronawirusy są bardzo powszechne i wywołują choroby dróg oddechowych i przewodu pokarmowego u wielu gatunków zwierząt, na przykład u świń i psów, a także nasze ludzkie przeziębienie. FIP jest jak dotąd nieuleczalny i nie ma skutecznych metod zapobiegania infekcjom samymi koronawirusami, nie ma też opracowanych skutecznych szczepień przeciwko tej chorobie. Dotyka zarówno koty rasowe, jak i wolno żyjące. Wiadomo jest już również, że ogromną rolę w podatności na zachorowanie na FIP mają czynniki genetyczne. 

Fionka

Jedyne, co mogliśmy dla Niej zrobić, żeby się nie męczyła, to przeprowadzić eutanazję. Biedna kotka żyła tylko pół roku 07.03 - 07.09.2018. Smutek i rozpacz. Żegnaj Maleństwo.... Będziemy Cię wspominać i o Tobie pamiętać!

00:12, xylonyt
Link Komentarze (2) »
środa, 05 września 2018
Fiona z Lordem superaśny duet

Szczypior z narzeczoną w Chorwacji, a Fionka u nas na dwa tygodnie. Od piątku 31 sierpnia 2018 roku gości u nas mała włochata istota. To jest siostra Lorda. Lord jakby skołowaciał, zapaliła się w nim mocna nić zazdrości, która przejawia się przenikliwym miauczeniem (to chyba chęć zwrócenia na siebie większej uwagi) i znaczącym wzrostem ilości spożywanego kociego jadła (to chyba po to by nie zostało dla kotki). Głupawka Lordzika osiąga w ostatnie dni apogeum. Jednocześnie kotek przybrał bardzo na wadze - zaczyna wykształcać się pierwsza opona wokół szyi. Nie można tego powiedzieć o Fionce, która jest niejadkiem i mimozą w jednej postaci. Dziś rano Myszka próbowała może zwiększyć apetyt towarzystwa, zachęcając do zjedzenia kurzęcego żółtka.

Nic podobnego! Ani jedno, ani drugie dziecko nie chciało nawet słyszeć o takiej konsumpcji. Tak więc nadal pozostają nam dotychczasowe karmy mokre i chrupeczki.

15:54, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 sierpnia 2018
kosmate szczęście

Niejednokrotnie smakowałem moje kosmate szczęście do złośliwości wszelakich! Kiedy robię zakupy w kasie skończyła się właśnie taśma.... Gdy zakładam konto lokaty w banku, nagle zawiesza się system.... Gdy dla nowo nabytego numeru telefonu GSM zakładam konto na play24, play ma jakiś poważny błąd systemowy na serwerze.... itd. Dziś nie było inaczej!!! O nie! Na fakturze zakupu auta okazało się, że w numerze VIN jest jedna siódemka za dużo, a w tłumaczeniu z języka francuskiego, Pani tłumacz przysięgły zamiast styczeń napisała luty. Wszystko do poprawy. No i czekamy do poniedziałku, a czas oczekiwania jest bezpłatny :)

niedziela, 12 sierpnia 2018

W tym roku Operacja Bałtyk ma charakter minimalny i trwać będzie 2 dni. Inaczej się tego zorganizować nie da. Wspólnie z Myszką będziemy w Chłopach 

Tuptuś vel Tuptek

09 sierpnia 2018 dołączył do naszej ferajny Tuptek.

Tuptuś

11:41, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Archiwum