Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
środa, 24 sierpnia 2011
Piaśnica 2011

Ósmego dnia operacji bezskutecznie próbowałem znaleźć ślady byłej granicy polsko - niemieckiej, która znajdowała się koło miejscowości Dębki wzdłuż rzeki Piaśnicy. Obszedłem oba brzegi od morza do drewnianego mostku i zajrzałem w las w prawo i w lewo od rzeki na jakieś 50 metrów. Niestety nic nie znalazłem, choć gdzieś w internecie czytałem wcześniej o jakimś betonowym słupie. Dopiero kilka dni temu stwierdziłem, dlaczego było to niemożliwe. Szukałem nie w tym miejscu. Granica nie przebiegała wzłuż rzeki, ale jakieś 150 metrów od niej na zachód. Tak przynajmniej wynika z mapy sztabowej z 1935 roku.

Granica na Piaśnicy

Piaśnica zmieniła swe ujście. Obecnie wpływa do Bałtyku bardziej na prosto, podczs gdy dwa lata temu płynęła plażą w kierunku wschodnim (wzdłuż wydmy) i po kilkuset metrach leniwie wlewała się morza.

Piaśnica 2011

Piaśnica 2009

2500 km.

Wczoraj minąłem dwa tysiące pięćsetny kilometr 2011 roku.

Hel 2011

W drodze na Hel

Piątego dnia Operacji dotarliśmy do Helu. Tego dnia pogoda nie była dla rowerzystów. Przy błękitnym niebie, lał się na nas kilkudziesięciostopniowy żar. Schronienie przed agresywnym słońcem dały sosny rosnące na plaży.

czwartek, 18 sierpnia 2011
Granica Polski z Rosją

Granica Państwa

Jednym z celów tegorocznej Operacji Bałtyk było dotarcie do granicy z Rosją. Osiągnęliśmy ten cel trzeciego dnia, wyjeżdżając rano z Krynicy Morskiej. Cała trasa wyniosła 37,18 km.

Granica Państwa

Na plaży wygląda to tak:

Granica polsko - rosyjska na Mierzei Wiślanej

środa, 17 sierpnia 2011
Odargowo

Pięknie zachodziło słońce w Odargowie na koniec kolejnego dnia Operacji Bałtyk 2011. Niczego jednak ten zachód nie wniósł dobrego, bo następnego dnia i tak było pochmurno, aż w końcu rozpadało się i musieliśmy przeczekać burzowe strugi deszczu w Barze Pod Sosną we Władysławowie.

Odargowo

 
1 , 2
Archiwum