Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
czwartek, 28 sierpnia 2008
wolna jazda

W obu przypadkach zalecałbym wolną jazdę!

17:04, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
nowa plaża

Nowa plaża na poligonie doświadczalnym 3M.

powrót w trybie awaryjnym

To co wczoraj drażniło moje ucho w czasie jazdy rowerem, dzisiaj dało o sobie świadectwo: przednie koło ledwo się kręci i bardzo zgrzyta. Z pracy wróciłem w trybie awaryjnym. Całą drogę zastawiałem się, czy przypadkiem koło się nie zablokuje i rower nie stanie mi dęba, a ja nie polecę głową w przód? Szczęśliwie okazało się, że nie - dojechałem do bazy. Zaraz po obiedzie muszę iść rozebrać przednie koło. Jutro ewentualnie dokupię części w sklepie na Kilińskiego.

środa, 27 sierpnia 2008
zabrakło nam słów?

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” zwykł powiedzieć Mikołaj Rej kilkaset lat temu. Chyba jednak głupie gęsi! Czasami zastanawiam się głęboko: cóż chcemy osiągnąć stosując neologizmy i makaronizmy, wprowadzając i używając kolejne słowa z obcych języków, skoro mamy słowa własne, którymi też można opisać czynności, procesy i zdarzenia? Czy zabrakło nam słów? Coraz częściej spotykam się z tym, bo taka teraz nastała moda. Wobec braku słów silnie wykształcony za granicą polski manager musi zauważyć obecność słowa rebranding.  Tu wielkie pole do popisu mają ludzie od kreowania image firm, marketingowcy i reklamodawcy. Wskutek rebrandingu mogą zarobić naprawdę duże pieniądze. Rebranding to po prostu zmiana nazwy, wyglądu lub logo firmy czy też produktu. Czy nie można powiedzieć, że Idea zmieniła nazwę i logo na Orange. Nie! Według wielu lepiej jest powiedzieć, że przeprowadziła rebranding. No to okay!


ps. Korzystając z okazji powstania tej notki obwieszczam światu i upubliczniam Polakom słowo: pląteł. Pląteł - trudny do rozwiązania węzeł.
17:10, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
1500 km

Tuż przed bramą wjazdową Aligatorni minąłem tysiąc pięćsetny kilometr 2008 roku.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Archiwum