Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
piątek, 02 czerwca 2017
Łeba 2017 - nie jedźcie tam!

Coś mi padło na czaszkę! W ubiegłym roku, we wrześniu jeszcze zarezerwowałem pokój z klimatyzacją o podwyższonym komforcie w Łebie. Zaraz potem obiekt pobrał zaliczkę w kwocie 130 zł, która przepada w razie odwołania rezerwacji lub nieprzyjechania na miejsce. Obiekt z basenem, niedaleko morza, w centrum kurortu, w dużej bliskości licznych obiektów gastronomicznych. Port, falochron, nieopodal fokarium, latarnia Stilo i dwa jeziora. No cud i miód na zgorzkniałe życie.

W miarę zbliżania się wyjazdu zaczęły się schody. Mysz zdecydowała, że musi z nami pojechać Cezario. Napisałem do obiektu zapytanie, czy będzie mógł z nami przyjechać mały kotek. Jak najbardziej tak, zwierzęta są akceptowane. Opłata 20 zł za dobę. Dwa tygodnie to prawie 300 zł. Przy koszcie 2280 za pokój te trzy stówy dodatkowo jakoś miałem przełknąć.

Dziś okazało się, że Miasto Łeba wprowadza od tego roku płatne parkowanie w mieście. Opłaty będą wnoszone w parkomacie. Ponieważ moja rezerwacja znalazła się w obszarze płatnego parkowania to powinienem doliczyć kolejne 300 zł lub zostawić auto na rogatkach miasta i dalej dobrnąć pieszo. To istna kpina!!! Ludzie! Jeżeli jeszcze możecie zmienić swą decyzję odnośnie wyjazdu nad morze to zrezygnujcie z Łeby! Nie jedźcie tam! Opłaty klimatyczne, które też wpływają do kasy miasta już nie wystarczają. Są to tylko 2 zł od osoby, ale 2 zł x 2 osoby x 14 dni = 56 zł. To też nie mało! 

Zrezygnowałem z Łeby. Zaliczka przepadła. Nie było innego wyjścia. Wynająłem dwupoziomowy segment w Rowach. Łącznie prawie 1000 zł taniej. Aneks kuchenny, dwa pokoje, taras, łazienka, telewizja, wifi, podstawowe urządzenia i naczynia kuchenne: czajnik, mikrofala, lodówka i kuchnia indukcyjna. Leśna otulina i brak betonu. Do morza 200 merów bliżej. Kot za darmo, parking na posesji za zamykaną bramą. Jest różnica? Jest!!! Nie warto przepłacać. Nie jedźcie do Łeby!

Archiwum