Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
niedziela, 30 maja 2010
dziewczyna jako bawidko

Od kilku dni słucham piosenki o Manuelu, z którym żegna się Andrea Jürgens. Powodem rozstania jest oczywiście inna dziewczyna, o której wie już całe miasto. Andrea nie chciałaby być dla Manuela bawidkiem (ein Spielball) i dlatego mówi mu adieu.

zalana hydrofornia

Powódź 2010 dotknęła także i nas. Na poligonie doświadczalnym 3M nastąpiło podtopienie hydroforni (ok 50 cm). Woda przedostała się od spodu. Na szczęście nie uszkodziła hydroforu. Próbowałem to wypompować, ale nie jest to proste. Utworzyła się normalna studnia, do której woda napływa tak szybko, jak jest wypompowywana. Wszystkie łąki dookoła zalane, woda powoli ustępuje. Według tambylca zaproszonego do rozmowy to najwyższy poziom Pilicy, jaki kiedykolwiek zapisał się w jego pamięci. Nawet w pamiętnym roku 1997 nie było tak wysokiej wody.

czwartek, 27 maja 2010
900 km.
Rano przejechałem przez dziewięćsetny kilometr roku 2010.
środa, 26 maja 2010
Manuel good bye

Manuel good bye - Andrea Jürgens

Träumen, von dir soll ich träumen
Deine Wünsche, die kann ich gut verstehen
Glauben, an dich soll ich glauben
Dabei weiß die ganze Stadt, dass da ein anderes Mädchen ist
Lieben, dich soll ich lieben
Sag mal, wie stellst du dir das denn vor
Du, das geht nicht
Ein Mädchen als Spielball - das ist nichts für mich.
Manuel good bye, ich sag auf wiederseh’n
Du bist nicht mehr frei, und darum will ich gehen
Unsere Zeit war schön, doch nun sage ich adieu
Manuel good bye, tut auch der Abschied weh.

Träume, vorbei sind die Träume
Und ich wollte dir mein ganzes Leben schenken
Glaube, stark war mein Glaube
Denn in deinen Armen spürte ich was jedes Mädchen sucht
Liebe, unsere Liebe
Die hast du durch deine Lügen zerstört
Du hast mich enttäuscht
Drum kann ich nicht bleiben, doch ich bleibe dein Freund.

18:08, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Matka jest tylko jedna


Nauczycielka PNOS poleciła przygotowanie na następne zajęcia krótkich opowiadań na temat „Rola matki w rodzinie”. Ocenę bardzo dobrą otrzyma ten uczeń, którego praca zawierać będzie słowa, że „matka jest tylko jedna”.  Po tygodniu na kolejnych zajęciach pierwsza odpowiada Mariola Królikowska. W domu jest ich pięcioro. Gdy starsza siostra wraca ze szkoły, bierze się od razu za przygotowywanie obiadu. Tata wraca wieczorem i jest zmęczony, ale też włącza się w prace domowe. Młodszy brat sprząta przedpokój i łazienkę, a także odkurza dywan w pokoju. Mariola wyciera kurze i zmywa podłogi. Wszyscy pomagają mamie, bo matka jest tylko jedna. Wspaniale! – mówi nauczycielka – siadaj! Dostajesz piątkę. Kolejną osobą, która zabiera głos, jest Kasia Wielemborek. Jej mama pracuje w Fabryce Ubrań >Maya & Co< na trzy zmiany. Jest szwaczką. Codziennie wraca do domu zmęczona, ale jest szczęśliwa bo w pracach kuchennych pomaga jej córka. Starszy brat rąbie drewno, przynosi węgiel i pali w piecu, by zimą w mieszkaniu było ciepło. Rodzeństwo kocha swoją mamę, bo matka jest tylko jedna. Bardzo ładnie, Kasiu – Piątka! No i tak kolejne dzieci przedstawiają swoje prace, ale pani dostrzega smutną twarz Jasia Kolaskowskiego.  Jasiu! A ty co nam przygotowałeś na dzisiaj? Proszę Pani! Co ja będę Pani mówił?  – przecież Pani zna dobrze moją sytuację rodzinną. Wracam przedwczoraj do domu ze szkoły, a moi rodzice jak zwykle pijani siedzą z menelami z podwórka przy stole i kończą kolejną butelkę. Nagle zauważa mnie matka i mówi: Jasiu, idź do kuchni i zerknij no! Tam pod zlewem powinny być jeszcze dwie pełne półlitrówki! Idę więc do szafki, zaglądam i mówię: Matka!  Jest tylko jedna.


Wszystkim mamom cierpliwości i wytrwania w wychowywaniu swych pociech - Xylonyt.

16:35, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Archiwum