Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
poniedziałek, 23 listopada 2015
krasnoludki to pomocne skrzaty
Tylko chwilę, trzy minutki
Można widzieć krasnoludki.
To są takie małe chwaty,
O nich ludzie mówią: Skrzaty.
One zawsze dla pomocy
Wykonują prace w nocy.
Choć czasami także w dzień, 
Kiedy ludziom nie chce się.
niedziela, 15 listopada 2015
szybko, szybciutko

 

W ubiegłym tygodniu odebrałem moje Magnum z naprawy. Po wymianie kompletnego napędu (kaseta, korba, łańcuch) jeździ się o wiele lepiej. Na odcinku ddr za Przybyszewskiego robię codziennie próbę prędkości. W miniony piątek miałem 48,9 km/h. Ciekawe, czy uda się przekoroczyć pięćdziesiątkę?

48,9 km/h

jezioraki łabędziowe

Wreszcie w tym roku we właściwym czasie zająłem się Moscow City Ballet i wspólnie z Myszą wybieramy się do Teatru Wielkiego na Jezioro Łabędzie. Bilety już kupione. Czekamy na spektakl.

Stało się tradycją, że gdy pierwszy śnieg przyprósza gałęzie drzew, a wieczory robią się coraz dłuższe, Polskę odwiedza grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova – MOSCOW CITY BALLET. Spektakl otwierający trasę będzie jednocześnie jubileuszowym, dwusetnym przedstawieniem Grupy w Polsce. Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zabierze w tym roku widzów do krainy baśni i piękna w spektaklach Jezioro Łabędzie oraz Dziadek do Orzechów.

Moscow City Ballet przyjedzie do Polski z uwielbianym przez publiczność przedstawieniem Jezioro Łabędzie, które jest najsłynniejszym baletem Piotra Czajkowskiego. Jest to spektakl nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i niezmiennie zachwycającą od wielu lat choreografią. Wątki miłosne i dramatyczne przeplatają się ze sobą jak w kalejdoskopie. Przepiękna muzyka wyraża gamę i potęgę uczuć - od miłości po rozczarowanie. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov powiedział kiedyś: To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem mysz... to wszystko żyje we mnie... Być może to jest tajemnicą ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Moscow City Ballet sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć! [źródło: Eventim]

10:56, xylonyt
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 listopada 2015
nowy kompletny napęd

W rowerze miejskim zleciłem wymianę całego napędu: kaseta, łańcuch i koło zębate przy korbie. Nowe koło zębate przy korbie ma sześć zębów więcej (dokładnie 48), co pozwoli na bardziej dynamiczną jazdę. Poprzednia kaseta i łańcuch były wymieniane w Kołobrzegu (jakieś 8000 km temu, w 2013 roku). Zrobiłem test na Rzgowskiej i bez specjalnego zaangażowania rozpędziłem się do 40 km/h  :)  

trasa WZ - xylonytowy test

W 2013 roku, dokładnie w dniu 04 listopada rozpoczęto w Łodzi (prze)budowę trasy WZ. Kilka dni temu udało się to przedsięwzięcie zakończyć (wprawdzie z małym poślizgiem, ale zawsze). Wielki rów wykopany w poprzek miasta pokryła nawierzchnia asfaltowa. Na torowisko wjechały tramwaje. Dziś trasę stestował Xylonyt. Wjechałem do tunelu od strony Kilińskiego. Ograniczenie prędkości wynosi 50kmh. Pełno kamer, więc trzeba uważać. Tunelem jechało się fajnie. Zatrzymały mnie światła przy al. Włókniarzy. Zawróciłem i pojechałem w stronę Widzewa. Bez żadnego postoju dojechałem aż do Przędzalnianej. Super. 

19:11, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Archiwum