Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
niedziela, 28 lutego 2010
Szarbsko z zakolem Pilicy

zakole Pilicy

15:24, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
Regon

 

Regon - hałaśliwy przyjaciel Moniki.

13:59, xylonyt
Link Komentarze (2) »
sposób na porządek

Najlepszym sposobem na zrobienie porządku jest wyrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy do śmieci. Wczoraj zająłem się małym garażem. Po kilku godzinach przejrzałem wszystkie zakamarki, posegregowałem rzeczy na przydatne i zbędne. Wspólnie ze Szczypiorkiem przywieźliśmy z dużego garażu szafę i ustawiliśmy w prawym tylnym rogu, obok stojącej tam szafki, którą obróciliśmy o 90°. Wszystkie niepotrzebne gzory i relikwia spakowałem do śmieci. Między innymi: dywanik od Forda Mordzika, którego nie ma już 11 lat; puste bańki po płynach od spryskiwaczy, oleju silnikowego i płynu hamulcowego; jakieś puszki po farbie i piwie; butelki (ok. 40 sztuk) po piwie Szczypiorek odniósł do sklepu - dostał 7 zyli. Było też całe mnóstwo słoików, butelek po oliwie z oliwek i po winie (m.in. Pelegrino) - odwiozłem rowerem do eko-pojemników na osiedlu. Szczotką omiotłem pajęczyny. Wyniosłem do komórki niepotrzebne patyki i stare ramy po oknach - zostały porąbane i wyjdą kominem. Zamiotłem i przetarłem szmatą lampy. Jest czysto. W tenże sposób w małym garażu mamy wzorcowy porządek.

13:36, xylonyt
Link Komentarze (2) »
sobota, 27 lutego 2010
uśmiechnięty balonik

balonikJuż trzy dni wcześniej zaczęły się przygotowania do dzisiejszej imprezy imieninowej Helpomene i Aligatora. Mysz jak zwykle ogłosiła stan podwyższonej gotowości na wszystkich odcinkach zaopatrzenia i przetwarzania prowiantu, kierując tam wszystkie siły i środki. Mamy więc sos tatarski, sałatkę warzywną, ciasto z truskawkami, wędliny, wędzonki, sałatki, gularz węgierski, chleb ziarnisty, owoce, alkohole i popitki. Dziunia odpowiada za nakrycie stołu w salonie i dekoracje. Pomoc techniczną zapewnia Szczypiorek. Wszyscy mają przydzielone zadania. Nawet balonik ma być tego dnia uśmiechnięty. Już nie mogę się doczekać wieczoru i oczywiście prezentów.

08:20, xylonyt
Link Komentarze (2) »
PITolenie o dochodach

Zakończyłem PITolenie o dochodach A-Team'u w roku 2009. Wczoraj złożyłem w urzędzie skarbowym stosowne formularze i czekam na zwrot nawet całkiem okazałej kwoty - 2800zł. Uśmiechnięta panienka z okienka przepowiedziała, że przelew może nastąpić w ciągu trzech miesięcy. To trochę długo, ale może jakoś coś im się pomiesza i przeleją wcześniej. Czekam!

07:33, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Archiwum