Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
czwartek, 26 stycznia 2017
AN50 czyli Podhale 2017

Pomalutku zbliżamy się do kolejnej xylonytowej eskapady. Roboczo nazwałem ją AN50. Wyjazd na 6 dni. Dwie bazy: Czarna Góra i Ząb k. Zakopanego. SPA, Głodówka, Zakopane, Białka Tatrzańska, Gubałówka, Jaszczurówka i Polana Olczyska. Lista rzeczy do zabrania gotowa. W najbliższą sobotę montuję CB Radio w Fasoli. Do wyjazdu już tylko 8 dni. Zleci szybciutko.

Giewont

15:40, xylonyt , AN50
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2017
awaria serwerów w Credit Agricole

Przez trzy dni nie działały wpłatomaty Credit Agricole. W całej Polsce nie można było korzystać z tych urządzeń. W banku oczywiście robią głupie minki, wybałuszają niekształtnie oczy i udają, że nic się nie stało. Złożyłem za pośrednictwem strony internetowego dostępu do banku zapytanie, gdzie są moje wpłacone pieniądze? Już po dwóch dniach (!!!) poinformowano mnie, że (cyt.) "w dniu 22 stycznia 2017 mogły występować chwilowe problemy z księgowaniem wpłat". To jakaś kpina, bo przez kilka dni była awaria. Jeszcze dziś rano wpłatomat CA w moim oddziale był nieczynny. Powtórzę moje zdanie z wczoraj, że wszystko może się zdarzyć (również bunt maszyn, jakim zapewne była awaria serwera(ów)), ale brak informacji na ten temat i brak jakiekolwiek komunikatu to próba kamuflażu wadliwie funkcjonującego systemu i ewidentnej ignorancji klienta.

18:41, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 stycznia 2017
problemy wpłatomatów Credit Agricole

Prawie dwa dni spore problemy miał Credit Agricole. Już po 27 godzinach od dokonania wpłaty we wpłatomacie Credit Agricole pieniądze pojawiły się na koncie. No to niezłą czkawkę miała sieć wpłatomatów tegoż banku. Przerażające to jest oczywiście, zwłaszcza w dobie wszechobecnej elektroniki. W sumie wszystko może się zdarzyć, ale są przecież na tę okoliczność takie miejsca w Internecie, gdzie można o tym wspomnieć – zakomunikować. Brak takiej informacji powoduje, że klienci tracą zaufanie i niepotrzebnie lękają się o swoje pieniądze. Nawet zwróciłem się FB z zapytaniem czy z online wszystko w porządku, ale moderator profilu Credit Agricole udzielił mi standardowych odpowiedzi (pierwsza z listy na FAQ nr 23 i druga o numerku 76). Po zalogowaniu się do e-banku CA napisałem szyfrowaną wiadomość do obsługi klienta z zapytaniem o los pieniędzy – brak jakiejkolwiek reakcji. Zadzwoniłem do macierzystego Oddziału – nie załatwiają takich spraw przez telefon, bo nie mogą zidentyfikować klienta. Dobrze – mówię - podam Pani moje nazwisko i imię, mój numer telefonu jest w dokumentach w Oddziale. Proszę do mnie zadzwonić. Nie dzwonią do klientów – tak mi powiedziała Opiekunka Klienta. Ciekawe! Przynajmniej raz w miesiącu dzwonią z ofertą kredytu albo inwestowania środków w lokaty i wtedy potrafią mnie zidentyfikować. Ocena Credit Agricole za ostatni wybryk – niedostateczna z dwoma. To istna żenada i wstyd.

15:39, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 stycznia 2017
tankowanie za tą samą kasę

Niegdyś krążyła sobie taka anegdotka, w której jakiś tam milicjant twierdził, że rosnące ceny paliwa go nie interesują, bo on zawsze tankuje za 50 złotych. No i super!

200 zł 09 gr

Ja tankuję przeważnie za 200 złotych, ale ceny paliwa jak najbardziej mnie interesują. W ciągu jednego grudniowego tygodnia za te same pieniądze można było kupić jeden litr oleju napędowego mniej.

18:37, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
3386,37 km

No niestety! Plan 4k niezrealizowany. Zabrakło czasu, dni wolnych i koncepcji wyjazdowych. Przez cały rok 2016 przejechałem 3.386,37 km.

niezrealizowany plan 4k w roku 2016

Archiwum