Nie ma szarości! Jest tylko białe i czarne!
środa, 13 grudnia 2017
xylonytowe choinki

choinka 2015 choinka 2016 Choinka 2017

15:24, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 grudnia 2017
bardzo świątecznie

Wczoraj (10-12-2017) mieliśmy w Aligatorni dzień pierogowo - choinkowy. Czwartkowy farsz z kiszonej kapusty, grzybów suszonych i smażonej cebuli przegryzł się z solą i pieprzem. Prawie cały został wykorzystany do zrobienia 108 pierogów. W klasyfikacji generalnej prowadzonej od lat kilkunastu jest to jeden z najgorszych wyników, ale jesteśmy szczęśliwi, bo pierogi są smaczne. Tradycyjnie już zawijanie pierogów umilał nam grzaniec Christkindl Glühwein (z Lidla).

W tym samym czasie, kiedy w kuchni trwały prace pierogowe, Mysz i malutka Myszka ubierały choinkę. Wprawdzie bombki to nie piłki - co się okazało po sprawdzeniu, gdy jedna rzucona bombka rozpadła się na tysiąc cząstek, ale udało się! Mała Myszka podawała bombki z kartoników, a duża wieszała je na choince. Efekt prac jest taki:

Choinka 2017

15:58, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
koncepcja poprawy ruchu drogowego

Nowa koncepcja poprawy ruchu drogowego polega na właściwym przekazie informacji o nim. Tak więc w miastach nie ma korków, są tylko przestoje na dwie - trzy fazy świateł. Taka sytuacja, a jak inaczej brzmi!

15:47, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017
unikajcie DHL

Paczka o wadze 1,8 kg z Warszawy do Łodzi (135km. jakby ktoś nie wiedział) wysłana 28 listopada 2017 już po 6 dniach została dostarczona do adresata. To jest normalnie rewelacja i niewyobrażalna szybkość (ok. 1 km/h). W tym czasie napisałem kilka maili i straciłem kilka godzin przy próbie połączenia z biurem obsługi klienta DHL. Rozmowa z konsultantem DHL nie jest możliwa, choć połączenie z infolinią następuje natychmiast. Jest to tak samo wnerwiająca firma kurierska jak k-ex. W obu nie da się porozmawiać z żywym człowiekiem, a więc nie ma też możliwości nabycia jakichkolwiek informacji. Unikajcie DHL!!!

unikajcie DHL

ps. Już kiedyś alarmowałem w podobnej sprawie za przyczynkiem DHL

15:11, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 grudnia 2017
problemy banku Credit Agricole

błąd w Credit Agricolle

Coraz większe problemy i coraz częściej występują w Credit Agricole. To jest niedopuszczalne, zwłaszcza wówczas, kiedy robi się transakcje internetowe. Właśnie kupiłem prezent pod choinkę i nie mogę za niego zapłacić, bo "Błąd działania systemu. W tej chwili niemożliwe jest kontynuowanie pracy".  Jakaś masakra!!! Chyba czas zmienić bank :)  

11:08, xylonyt
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 513
Archiwum